About Us

(5)
(0)
About Us
شرکت اروند سامان کیش برای ارائه خدمات بهینه سازی سرعت و عملیات حفاری در سال 90 در جزیره کیش به ثبت رسید .
این شرکت با استفاده از مدل نوین بهینه سازی سرعت حفاری با استفاده از دانش مشخصه انرژی مکانیکی و هیدرو مکانیکی و پیاده کردن کامل این مدل در پروژه آزمایشی کیش شرکت ملی حفاری توانست در دو تست اولیه سرعت حفاری کج را تا 75% بهبود و روزهای حفاری را تا 40% کاهش دهد. در ادامه و بعد از امضای توافق نامه توانست در کلاستر Aمیدان گازی کیش سرعت را تا 110% نسبت به شاخص مقایسه (بهترین رکورد شرکت ملی حفاری تا آن موقع) بهبود بخشد که منجر به قراردادی بمنظور بهینه سازی سرعت در پارس جنوبی فاز 14 گردید.
شرکت ملی حفاری با قرار دادن سرعت و روزهای حفاری حفره 12.25   چاه 14c-11   فاز 14 پارس جنوبی بعنوان شاخص مقایسه از شرکت اروند سامان کیش خواست تا با استفاده از همان مته ها و موتور حفاری و وسایل تیم حفاری کج و تنها با استفاده از مدل مشخصه انرژِی و تغییرات ساق حفاری BHA و دانش حفاری سرعت حفاری را تا حداقل 30% بهبود بخشد. شرکت اروند سامان کیش در اولین تجربه خود در پارس جنوبی چاه 14c-04توانست سرعت حفاری را تا 85% بهبود بخشد   و در چاه دوم یعنی 14c-06 توانستیم سرعت حفاری را تا 90% بهبود بخشیم و تعداد روزهای حفاری را از 28 روز تا 13.5 روز کاهش دهیم. در حفره های عمیق (زاویه بیش از 62.5 درجه)و در چاه 14c-10 توانستیم رکورد جدیدی ثبت نماییم و در 20 روز کاری آن را به پایان برسانیم.
همه این موفقیت ها در حالی بدست آمد که شرکت ملی حفاری از موتور های استاندارد چینی و مته های نه چندان مناسب استفاده می‌نمود و بیش از نیمی از خواسته های فنی تیم بهینه سازی شرکت اروند سامان کیش مورد قبول قرار نمی‌گرفت. شرکت اروند سامان کیش تنها با طراحی دینامیکی ساق حفاری (با استفاده از نرم افزار های پیشرفته )و استفاده از لاگ های انرژِی خود که در سیستم ماد لاگینگ نوشته شده بود و همچنین کنترل حداکثری ارتعاشات خطرناک و بهینه کردن پارامترهای حفاری و بدون اوردن هیچگونه ابزار و یا دستگاهی و تنها با تکیه بر توان مهندسی خود و درک درست مدل بهینه سازی توانست تا بیش از 100% سرعت حفاری را بهبود بخشد و در مقایسه با رکوردهای شرکت Statoil و Baker Hughes که از موتور های پرفورمنس (با 45% قدرت بیشتر نسبت به موتور های شرکت ملی حفاری) از بازده بالاتری برخوردار شود. (یعنی نسبت انرژی مکانیکی و هیدرولیکی استفاده شده تقسیم بر سختی سازند که نشان دهنده بازده سیستم حفاری است در کار تیم شرکت اروند سامان بهتر و بالاتر بود )
شرکت اروند سامان کیش با توجه به کار تخصصی خود در زمینه بهینه سازی حفاری عمودی و کج در سال 91 توانست نمایندگی انحصاری مته های الماسه شرکت کینگ دریم را نیز بدست بیاورد و در تنها شانسی که به تیم ما در پارس جنوبی فاز 14 داده شد توانستیم با ظراحی مته 12.25 KMD1663ADR توانستیم رکورد جدید دیگر با حفاری 1050 متردر 50 ساعت و سرعت بیش از 20 متر در ساعت ثبت نماییم. مته های الماسه شرکت کینگ دریم با پشتیبانی فنی شرکت اروند سامان تنها شرکتی است که توانسته است در تمامی 7 سایزها) 4 1/8 ،5 7/8 ,6 1/8, 8 3/8, 8 ½, 12 ¼ ,17 1/2) از شرکت مناطق نفت خیز جنوب با ثبت رکوردهایی برتر نتیجه بگیرد و در وندور لیست شرکت نفت مناطق و همچنین مدیریت اکتشاف قرار بگیرد.
شرکت اروند سامان کیش با ارایه پکیج کامل مته، موتور ،MWD و LWD و استفاده از دانش نوین مدل بهینه سازی مشخصه انرژی و استفاده از نرم افزار های روز دنیا و همچنین کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی خود در زمینه ژیو مکانیک و گل حفا ری توانایی آن را دارد تا رکوردهای حفاری را بطور چشمگیر بالا ببرد و تعداد روزهای حفاری را تا %50 در تمامی میدانهای نفت و گاز کاهش دهد .

در ادامه لازم بذکر است که با توجه به گستره کار شرکت اروند سامان کیش، و ارتباطات گسترده خارجی این شرکت توانایی بهینه سازی تولید و همچنین ارایه انواع کامپلیشن های مونو بور و لاینر هنگر های شرکت بیکر هیوزرا دارد و توانسته با استفاده و قبول نمایندگی شرکت آنتون اویل (Antonoil) کامپلیشن های شرکت بیکر را برای شرکت های متن و ملی حفاری ایران تهیه و راه اندازی نماید.
تاییدیه های مربوط به سرویس بهینه سازی حفاری کج و عمودی در پروژه های کیش و پارس جنوبی وهمچنین تایید یه های مربوط به ارایه مته های الماسه و کامپلیشن های شرکت بیکر در ضمیمه خدمتتان ارسال می‌شود.
لازم به یاد آوری است که مدل بهینه سازی مشخصه انرژی در انحصار شرکت های بزرگ نفتی دنیا همچون اگسون موبیل است و این شرکت از سال 2005 تا کنون این مدل را در north field Qatarمیدان شمالی قطرکه قسمت دیگر پارس جنو.بی است راه اندازی نموده و دستاورد های خود را در مقالات تخصصی به ثبت رسانده است. (SPE-102210 & SPE-105521)
شرکت اروند سامان کیش با تحقیقات گسترده و استفاده از دانش و تلاش نیروهای مستعد جوان داخلی به دانش این مدل دست یافته است و می‌تواند با استفاده از این مدل هزینه حفاری را بصورت چشمگیر کاهش دهد.

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.